kontakt - Sciencerådet

Kontakt

Formandskabet sidder til rådighed på SCIENCErådets kontorer på HCØ (Nørre campus) og Frederiksberg campus. Kontortiderne skifter fra blok til blok, og er lige nu:

HCØ, Universitetsparken 5: Corona Lukket :(

Frederiksberg, Dyrlægevej 9: Corona Lukket :(

Desuden kan formandskabet kontaktes på:

Mail: kontakt@scienceraadet.dk

facebook: SCIENCErådets facebookside

Formandskabet i Sciencerådet

Title
Navn
Mathias Bune Sørensen
Studie
Mail
Mathias@scienceraadet.dk
Telefon
Title
Næstformand
Navn
Andrias Nolsøe
Studie
Mail
Andrias@scienceraadet.dk
Telefon
Title
Næstformand
Navn
August Heegaard
Studie
Mail
Heegaard@scienceraadet.dk
Telefon
Title
Politisk Formand
Navn
Camilla Rød Hvilsom
Studie
Mail
camillaroed@scienceraadet.dk
Telefon
Title
Navn
Boline Tiedgen Baastrup
Studie
Mail
Boline@scienceraadet.dk
Telefon
Title
Navn
Maria Subin
Studie
Mail
mariasubin@scienceraadet.dk
Telefon
Title
Navn
Caroline Juelsholt
Studie
Mail
caroline@scienceraadet.dk
Telefon
Title
Økonomisk formand
Navn
Anders Nørkjær Mortensen
Studie
Mail
Mortensen@scienceraadet.dk
Telefon
Title
Navn
Christian Lukas Hestbjerg Rasmussen
Studie
Mail
chr@scienceraadet.dk
Telefon

Hvis du har brug for at vide, hvem der sidder i et bestemt udvalg lige nu, så kontakt SCIENCErådet.